• Winter Transportation Schedule 2019-2020
     
     
     
     Date Opponent Location Game Time Dismiss Depart Note Team
    11/23 Hermon Hermon      1pm  NWB BVB
    11/29 MDI/Ells Bar Harbor      9:15am   GVB
    11/30 Wintrop Winthrop      9am   BVB/GVB
    12/3 (Cancelled)WA East Machias 5:30/7pm  1:45  2:00   GVB/BVB
    12/6 DI DI 6:00   4:45 Var only GVB
    12/7 Brewer Brewer 12noon   9:15am   Swimming
    12/10 DI DI 5/6:30pm   3:45   BJV/BVB
    12/11 Narraguagus Harrington 5/6:30pm 2:15 2:30   GJV/GVB
    12/11 Hermon Hermon 4:30 2:30 2:45   JV2
    12/14 Sumner Sullivan 11am   9:15   JV2
    12/17 Bucksport Bucksport 5/6:30pm   3:45   BJV/BVB
    12/18 UMO (practice) Orono 4pm   2:15   Track
    12/21 Mattawancook Lincoln 1/2:30pm   10am   BJV/BVB
    12/21 UMO Orono 1:30pm    12:00   Track
    12/27 Calais (Cancelled) Cross Center/BGR 3:30pm   1:30` Var only BVB
    12/27 Mattawancook (Cancelled) Cross Center/BGR 6:30pm   4:30 Var only GVB
    12/28 UMO Orono 2:30pm    1:00   Track
    12/28 John Bapst Bangor 10am   8:00   BJV2
    1/2 Central East Corinth 5:00/6:30pm   2:45   GJV/GVB
    1/4 UMO Orono 2:30pm    8:30   Track
    1/10 FA Dover 6:15   2:45pm   Swimming
    1/8 Searsport Searsport 6:30pm   5:00pm   GVB
    1/8 Calais Calais 5/6:30pm 12:45 1:00pm   BJV/BVB
    1/9 UMO (practice) Orono 3:30   2:00   Track
    1/9 MDI Bar Harbor 4:30/6pm   3:00   JV2/Girls JV
    1/11 UMO Orono 1:30pm    12:00   Track
    1/13 Sumner Sullivan 5:00/6:30pm   3:00   BJV/BVB
    1/13 Ellsworth Ellsworth 4:30   3:15   JV2/GJV
    1/15 Lee Lee 5:00/6:30pm 2:00 2:15   BJV/BVB
    1/15 UMO (practice) Orono 3:30   2:00   Track
    1/17 Searsport Searsport 5:00/6:30pm   3:15   BJV/BVB
     1/18 Calais Calais 1/2:30pm    9:45am   GJV/GV
    1/18 UMO Orono 10am    8:30am   Track
    1/20 Mattawancook Lincoln 1/2:30pm   10am   GJV/GV
    1/22 Sumner Sullivan 6pm   4:15   GVB
     1/23 WA East Machias 4:00pm  12:45 1pm   JV2
    1/25 UMO Orono 10am    8:30am   Track
     1/28 Central East Corinth 5:00/6:30pm    2:45   BJV/BVB
     1/29 Bucksport Bucksport 6pm   4:30  Var only GVB
    1/30 UMO (practice) Orono 6pm   4:30   Track
    1/31 Lee Lee 5:30/7:00pm 2:30 2:45   GJV/GVB
    1/31 Ellsworth Ellsworth 6pm   4:15  (NWB) Swimming
    2/1 UMO Orono 9am    7:30am   Track
    2/3 Ellsworth Ellsworth 4:30   3:15   JV2
    2/5 UMO (practice) Orono 6pm   4:30   Track
     2/5 Narraguagus Harrington 5:00/6:30pm 1:00 1:15   BVB
    2/7 Husson College Bangor 6pm   3:45   Boys Swimming
    2/8 Sumner (JV Tournament) Sullivan TBD   8:15am   BJV/GJV
     2/8 UMO Orono 3pm   1:30pm   Track
     2/8 UMO Orono 2pm    11am   Swimming Girls
     2/11 Fort Fairfield Fort Fairfield 6pm  12:15 12:30   GVB